In Memory

Display:
By Year Deceased Alphabetically Alum Photo


 
ALUMS

2020
Sally Jane Benson (Inman) (Class Of 1980)  
Ellen Bianchi (Ferguson) (Class Of 1979)  
Ann Louise Brady (Class Of 1974)  
Elaine Marie Chaffers (Class Of 1969)  
Ronald Charles Crabtree (Class Of 1969)  
Susanne Fontanella (Yurchik) (Class Of 1975)  
Arlan James "Bodie" Ginn (Class Of 1976)  
Lorraine Mary Grant (Class Of 1969)  
Carol A. Mihuc (Juenger) (Class Of 1969)  
Earl Boyd Schinlever (Class Of 1968)  
Deborah Waddell-Miller (Class Of 1976)  

2019
David Melson Bentz (Class Of 1975)  
Lynette Bushnell (Hone) (Class Of 1974)  
Michael Lawrence "Mike" Clements (Class Of 1978)  
Gerald Davis (Class Of 1965)  
Jeanne Doherty (Lusk) (Class Of 1981)  
Dave Granahan (Class Of 1973)  
Diane Lynn Hunter (McLaren) (Class Of 1971)  
Michael Andrew Johnson (Class Of 1977)  
Christopher Rolfe Kelly (Class Of 1973)  
Jud Lawrence (Class Of 1978)
Charles David Lennon (Class Of 1974)  
Vernon Arthur "Buddy" Macomber (Class Of 1973)  
Linda Miller (Class Of 1968)  
James "Jim" Peterson (Class Of 1979)  
Kevin Ramagnano (Class Of 1978)
Eric "Rick" Reinitz (Class Of 1972)  
Anthony Rugari (Class Of 1980)  
Erle Oden "Andy" Sandlin (Class Of 1971)  
Carol Venezia (Class Of 1979)  

2018
Richard Lee "Ricky" Alston (Class Of 1982)  
Kathy Doris Ballard (Winters) (Class Of 1973)  
Brian Bennett (Class Of 1976)  
Richard Sterling "Rick" Christian III (Class Of 1973)  
Jeffrey Cornell (Class Of 1977)  
William Forrest Dishman (Class Of 1975)  
Eric Joseph Harder (Class Of 1978)  
Jenifer Anne Kohout (Class Of 1982)  
Andrea Piper Maycock (Turner) (Class Of 1982)  
Gary McNett (Class Of 1968)  
Don Oliver (Class Of 1968)  
Jon Alan Peterson (Class Of 1971)  
Harriet Singleton (Class Of 1971)  
Steven Sotera (Class Of 1967)  
Daniel Swiggard (Class Of 1979)  
Tina Turnbow (Boyd) (Class Of 1979)  
Rein VanderZee, Jr. (Class Of 1972)  

2017
John Barr (Class Of 1977)  
Betty Bennett (Andrews) (Class Of 1977)  
Paul Kenneth Boyce (Class Of 1971)  
Robert Michael "Rob" Brittingham (Class Of 1973)  
Dwight Charles Brownson (Class Of 1972)  
Daniel "Dan" Carlisle (Class Of 1979)  
David Fawcett Cheeseman (Class Of 1972)  
Samuel Dickens, Jr. (Class Of 1966)  
John King (Class Of 1968)  
James Clark "Jim" MacFarland, Jr. (Class Of 1974)  
Dorica G Nelson (Class Of 1971)  
Elena Perdomo (Jewell) (Class Of 1976)  
John Quinn (Class Of 1965)  
Patrick James Salke (Class Of 1973)  
Ronald R Travers (Class Of 1969)  

2016
Susan Janeal Arison (Class Of 1969)  
Maurice Livingston Byrd (Class Of 1977)  
Bruce Oliver Corey (Class Of 1970)  
Patricia Jane Crowe (Class Of 1971)  
Nancy Elliott (Gunter) (Class Of 1977)  
Donna Gigante (Honsinger) (Class Of 1976)  
Michael Francis Gray (Class Of 1971)  
Bryan Glenn Guthrie (Class Of 1983)  
William Harry "Bill" Harris (Class Of 1973)  
George Hernholm (Class Of 1967)  
Channing Russell Jones (Class Of 1975)  
Diane Lewis (Class Of 1976)  
Janet Louise Lounsberry (Abrams) (Class Of 1973)  
Bruce Richard Neuhart (Class Of 1969)  
James Phares (Class Of 1976)  
Bradley William "Brad" Phillips (Class Of 1975)  
Karin Louise Roberts (Nuelle) (Class Of 1970)  
Doug Santschi (Class Of 1973)  
David W. "Dave" Speck (Class Of 1965)  
Clifford Thomson (Class Of 1968)  
Theodore Wylie "Ted" Troy, Jr. (Class Of 1978)  
Thomas Warfle (Class Of 1965)  
Jayne D. Webb (Class Of 1980)  
John White (Class Of 1967)  
Ryan Wojtanowski (Class Of 1971)  

2015
George Brett (Class Of 1966)  
William Ephraim "Bill" Cresswell Jr. (Class Of 1971)  
Peter Lawrence Deets (Class Of 1969)  
William Scott Dudgeon (Class Of 1978)  
Jane Halverson (McHugh) (Class Of 1970)  
Mary Hammond (Class Of 1968)  
James Davis Hartman (Class Of 1971)  
Sheila Allison Henzey (Walker) (Class Of 1969)  
Teri Herbertson (Bennett) (Class Of 1976)  
Paul Herbst (Class Of 1979)  
Laura Jane Hesaltine (Class Of 1972)  
Patricia Ann Horn (Warner) (Class Of 1977)  
Marsha Kay Jarvis (Class Of 1965)  
Don Leach (Class Of 1976)  
John Stanley Madland, IV (Class Of 1969)  
Leslie Jo Maerki (Class Of 1974)  
Susan Manola (Class Of 1965)  
Dorothy Jeanne Mitchell (Class Of 1966)  
William John Nicol (Class Of 1971)  
Chris Nottingham (Class Of 1981)  
Ken Peterson (Class Of 1976)  
Douglas Erwin Pethtal (Class Of 1974)  
Shelley Pickard (Driscoll) (Class Of 1976)  
Jeffrey Priest (Class Of 1977)  
Gary Wayne Ruff (Class Of 1972)  
Jeffrey William Sanborn (Class Of 1982)  
Bruce Scull (Class Of 1977)  
Robert "Bob" Smithwick (Class Of 1979)  
Deborah Jane Sunbury (Class Of 1970)  
Christian Troy (Class Of 1966)  
John Robert Tureman Jr. (Class Of 1971)  
Mark Vandersluis (Class Of 1981)  
Thomas Wells (Class Of 1976)  
Abby Wheeler (Bernard) (Class Of 1972)  
Geoffrey Williams (Class Of 1968)  

2014
Blair Binney (Class Of 1976)  
Scott Adams Bistline (Class Of 1973)  
Warren Bostick (Class Of 1972)  
Marcia Jane Brouns (McWreath) (Class Of 1970)  
Robert "Robbie" Irvin Brownell (Class Of 1973)  
Glenn Michael Burns (Class Of 1969)  
Robert Bush (Class Of 1967)  
Frank Ceresi (Class Of 1967)  
Patrick William Cornell (Class Of 1971)  
Mark D'Angelo (Class Of 1968)  
David Eugene Ehmer (Class Of 1973)  
David Venable Gussie (Class Of 1969)  
Martin Lee Harrell (Class Of 1970)  
James Blair Harvie (Class Of 1973)  
Michael Edward "Mike" Hasle (Class Of 1978)  
Brenda Lee House (Clemons) (Class Of 1969)  
Michael Legner (Class Of 1968)  
Clara Rebecca "Becky" Little (Class Of 1986)  
Linda Kathleen Lukas (Hill) (Class Of 1975)  
Ronald Leslie Lyles (Class Of 1969)  
William Ronald Mason (Class Of 1982)  
Linda Maurer (North) (Class Of 1970)  
James Alan Neff (Class Of 1970)  
Jeanie Padgett (Avery) (Class Of 1967)  
Jack Felix Pearch (Class Of 1978)  
Karl Penny (Class Of 1969)  
Catherine "Karen" Quant (Sutton) (Class Of 1968)  
Mike Kent Ranney (Class Of 1966)  
James Byron Simmons (Class Of 1970)  
Malinda Lee Smith (Goodwyn) (Class Of 1969)  
Steven Smith (O'Bannon) (Class Of 1977)  
Gregory Barrett "Greg" Stolcis (Class Of 1975)  
Fred Steven Strayhorne (Class Of 1975)  
James Tharp (Class Of 1976)  
Deborah Cornilia Vincent (Kenney) (Class Of 1969)  
Steven Jed "Steve" Wardle (Class Of 1973)  
Bacil Christopher Warren (Class Of 1966)  
Saundra Morine "Sanky" Webb (Class Of 1973)  
Carol Lynn Weidenhamer (Ronka) (Class Of 1970)  
Joseph "Joe" Patrick Wilson (Class Of 1976)  
Cheryl Anne Woford (Class Of 1970)  
Duane Anthony Yancy (Class Of 1984)  

2013
Sameena Ahmed (Moghal) (Class Of 1976)  
George Fleming Ainslie (Class Of 1975)  
Joseph Michael "Mike" Barry (Class Of 1972)  
Dennis Charles Brittingham (Class Of 1971)  
Robert Lewis Chauncey (Class Of 1969)  
Russell Anderson "Russ" Croom (Class Of 1968)  
Richard Deranek (Class Of 1968)  
Marcia Fede (Egge) (Class Of 1968)  
James Francis Felch (Class Of 1971)  
Jeriesha Ferguson (Class Of 1976)  
Paul Edward Glad (Class Of 1968)  
John Hammond (Class Of 1984)  
Guy Hugunin, III (Class Of 1965)  
John Jansen (Class Of 1968)  
Tony Kelly, Jr. (Class Of 1967)  
Janet Lee King (Class Of 1974)  
Nina LaVenia (Class Of 1969)  
Carl William Letsen, Jr. (Class Of 1969)  
Jasper McBride (Class Of 1968)  
Edward Merrall (Class Of 1968)  
Millard Christian "Bud" Monnen Jr. (Class Of 1969)  
Lou Petersen (Class Of 1967)  
Deborah Jean Reed (Class Of 1971)  
Sandra Kay Sedberry (Class Of 1969)  
Drusilla "Dru" Taylor (Vander-Linden) (Class Of 1966)  
David Traub (Class Of 1981)  
Martha Triplett (Carpenter) (Class Of 1968)  
William (Bill) White (Class Of 1980)  

2012
Hubert Leo Allen Jr. (Class Of 1970)  
Joseph Anderson (Class Of 1980)  
Cynthia Jean "Cindi" Ballard (Class Of 1975)  
Christopher Frederick Behrens (Class Of 1975)  
Richard Bowman (Class Of 1980)  
Lawrence Bustle (Class Of 1976)  
Jane Elizabeth Chauvette (Beattie) (Class Of 1975)  
Brian Cox (Class Of 1979)  
Kathryn DeGroff (Hollett) (Class Of 1976)  
Henry Lee Folk III (Class Of 1971)  
George Bradley Frank (Class Of 1970)  
Catherine Gaber (Goeser) (Class Of 1967)  
Sharon Elizabeth "Shay" Gilchrist (Class Of 1966)  
Deborah Hettinger (Class Of 1967)  
Andrew Joseph Kapec, Jr. (Class Of 1971)  
Linda Lynch (Gunn) (Class Of 1967)  
Clarence "Buddy/Bud" Melugin (Class Of 1967)  
Lucie Anne Pelletier (Class Of 1985)  
Johanna Marie Pfeiffer (Ehlers) (Class Of 1978)  
Robert "Scott" Picardat (Class Of 1976)  
Deborah "Debbie" Robertson (Class Of 1967)  
John Sadler (Class Of 1976)  
Suzanne Solem (Wildenradt) (Class Of 1976)  
Rick Spaine (Class Of 1967)  
Michael Stallo (Class Of 1966)  
Duncan Stearns (Class Of 1967)  
Susan Webster (Moysey) (Class Of 1965)  
Wendell "Dugan" Westover, II (Class Of 1968)  

2011
Samuel "Eddie" Ayres (Class Of 1980)  
Richard Vincent Boren (Class Of 1967)  
Tim Conover (Class Of 1977)  
Christopher "Chris" Crain (Class Of 1979)  
John Michael Cronin (Class Of 1969)  
Joseph Lee Echols (Class Of 1971)  
Melissa Hall (Class Of 1972)  
Wayne Neil Hughes (Class Of 1980)  
Daryl Lee Joline (Class Of 1968)  
Mary Kieloch (Mewborn) (Class Of 1976)  
Diane Mari Krohn (Class Of 1983)  
William MacDonald, Jr. (Class Of 1966)
Diane Elizabeth Malvin (Greer) (Class Of 1975)  
Mark Stephen Mann (Class Of 1969)  
Dean McKnight (Class Of 1986)  
Cheryl Mickelson (Class Of 1966)  
Susannah "Suzy" Parker (Class Of 1969)  
Mary Alice Pramik (Huddleston) (Class Of 1972)  
Julia "Helen" Sanderford (Bunge) (Class Of 1975)  
Jennifer Lee Shenkenberg (Jones) (Class Of 1980)  
Robert "Bobby" Sipes (Class Of 1974)  
Teresa Lynn Snider (Class Of 1974)  
Thomas Hewitt "Tom" Soapes (Class Of 1969)  
Robert Graham "Bob" Swiggard (Class Of 1973)  
Christine Tabarini (Class Of 1976)  
Sharon Denise Welch (Class Of 1980)  

2010
Cleveland S. Baker, Jr. (Class Of 1965)  
Diane Grace Beebe (Class Of 1966)  
Anthony "Rocky" Belk (Class Of 1979)  
Joseph George "Jay" Caldwell (Class Of 1978)  
Jay Chambers (Class Of 1976)  
Bonnie Ellen Chisholm (Class Of 1971)  
Katherine Alice Danaher (Class Of 1975)  
Christa DiFerdinando (Class Of 1982)  
Mary Regina "Jeanie" Dorn (White) (Class Of 1968)  
Becky Lynn Hughes (Spence) (Class Of 1975)  
Kenneth Roy Hutchinson (Class Of 1972)  
Vincent Paul Kucharczyk (Class Of 1975)  
Raymond Leonard Locke (Class Of 1969)  
Raymond Philopena (Class Of 1966)  
Terry Gene Pister (Class Of 1969)  
Kirk Purcell (Class Of 1968)  
Robert Willis "Rob" Seay (Class Of 1969)  
Catherine "Cathy" Smith (Hooks) (Class Of 1968)  
Peter Cornell Thomas (Class Of 1972)  
Edward Collins "Ed" Unger, II (Class Of 1968)  
Gary Anthony Wolfe (Class Of 1971)  

2009
George Andrew Bernat Jr. (Class Of 1970)  
Paul Blyer (Class Of 1973)  
Maryann Chambers (Terel) (Class Of 1975)  
James Frederick "Jim" Hahn (Class Of 1978)  
Scott Allan Harbottle (Class Of 1974)  
Margaret Ann Haywood (Teague) (Class Of 1968)  
Michael "Mike" Hussey (Class Of 1983)  
Lois Jean McFadden (Hunter) (Class Of 1974)  
Mike McGuire (Class Of 1979)  
Eddie McInturff (Class Of 1968)  
David Meade (Class Of 1981)  
David Anthony Poulin (Class Of 1982)  
Roger Rhodarmer (Class Of 1968)  
Neal Thomas Rockwell (Class Of 1972)  
Gary Hauter Rudd (Class Of 1970)  
Beth Von Steinner (Class Of 1972)  
Michael Paul Wild (Class Of 1984)  
Allen Lee Willis (Class Of 1980)  

2008
David Clyde Anderson (Class Of 1966)  
David Bryant (Class Of 1968)  
Steve Hird (Class Of 1966)  
George Douglas Hohein (Class Of 1969)  
Clete Michael Kresge (Class Of 1979)  
Ivan Jeffrey Lutsky (Class Of 1983)  
Robert Carleton "Bob" Maley, III (Class Of 1968)  
John "Rick" Mayher, Jr. (Class Of 1966)  
David Muth (Class Of 1965)  
Mark Staton (Class Of 1965)  
Robert Charles Wiggins (Class Of 1977)  

2007
Michael Andre (Class Of 1986)  
Bradley Richard Baker (Class Of 1974)  
Nancy Ellen Gust (Lexo) (Class Of 1971)  
Pamela Jepson (Class Of 1965)  
James Cameron Neyland (Class Of 1973)  
Gayle Rupert (Class Of 1965)  
Suzanne Russell Sauvage (Class Of 1972)  
Kim Slater (Class Of 1976)  
Alan Thompson (Class Of 1967)  
Todd Street Tisdale (Class Of 1970)  

2006
Craig Anderson (Class Of 1966)  
David Stone Bennett (Class Of 1984)  
Daniel Bishopp (Class Of 1966)  
Ann Boning (Welton) (Class Of 1969)  
Patricia Susan Cornell (Class Of 1971)  
Lindsay Freberg (Class Of 1967)  
John Francis Goeser (Class Of 1973)  
Leslie Ann Hesson (Class Of 1971)  
Mark Hildebrand (Class Of 1980)  
Clyde Albert Locke (Class Of 1966)  
Julie Pyatt (Burkholder) (Class Of 1976)  
Stephen Paul Ruggiero (Class Of 1972)  
Susan Scott (Fulton) (Class Of 1965)  
Pamela Kay Shaffner (Class Of 1974)  
Stephen Russell Weigel, Jr. (Class Of 1967)  

2005
Mark Althouse (Class Of 1979)  
Barbara Bailey (Class Of 1979)  
Debra Derohan Barondes (Walker) (Class Of 1971)  
Linda Lee "Lindy" Brown (Koppelman) (Class Of 1966)  
Donna Renee Budd (Class Of 1973)  
Nancy Lynn Bush (Class Of 1982)  
Linda Susan Buttery (Class Of 1969)  
Sharon Davis (Baxter) (Class Of 1965)  
Elizabeth Gail Doerpinghaus (Class Of 1969)  
Mark Stephen "Steve" Gahart (Class Of 1973)  
Mary Glass (Class Of 1968)  
Douglas Miles Gray (Class Of 1969)  
Russell “Rusty” Kazanjian (Class Of 1969)  
John Michael "Jack" Kennedy (Class Of 1972)  
Laurel McCreedy (Class Of 1979)  
Robert Beachy Musselman (Class Of 1988)  
Thomas Edward "Tom" Philopena (Class Of 1970)  
David Post (Class Of 1968)  
William "Bill" Smithwick (Class Of 1979)  
Robert Ward "Bob" Wilson (Class Of 1978)  

2004
Michael Robert Allen (Class Of 1970)  
Robert Donald "Bob" Brown (Class Of 1969)  
Kathleen Gallagher (Porter) (Class Of 1966)  
Susan Greenwald (Class Of 1986)  
Greg Hale Jones (Class Of 1973)  
Jim Langanke (Class Of 1981)  
Michael Alan Lawrence (Class Of 1969)  
Rebecca Lynn McNeese (Class Of 1971)  
James McNulla IV (Class Of 1979)  
Dawn Parsons (Class Of 1978)  
Dennis Pascal (Class Of 1968)  
June Marie Ranck (Shrum Styler) (Class Of 1979)  
Robert Levi Roby (Class Of 1977)  
Nancy Janice Shaw (Class Of 1970)  
Frank Xavier Stora, Jr. (Class Of 1972)  
Charles G. Wellemeyer (Class Of 1966)  

2003
David Anthony Alderson (Class Of 1969)  
Philip Vincent Bagdon (Class Of 1971)  
Harry "Bill" Banford (Class Of 1976)  
Hugh Beazley (Class Of 1967)  
Charles Conley, Jr. (Class Of 1967)  
John Thomas Davis (Class Of 1977)  
Byron McGregor Galentine (Class Of 1969)  
Clifford Alan Rettig (Class Of 1970)  
Cynthia Susan "Cindi" Sunbury (Metcalf) (Class Of 1973)  
Katherine Wildman (Class Of 1986)  

2002
Carol E. Burdette (Guiles) (Class Of 1968)  
Collette Renee Conconi (Class Of 1983)  
Berinthia Cox (Pierce) (Class Of 1973)  
Patrick Donnelly (Class Of 1966)  
Terry Lynn Duel (Thomas) (Class Of 1966)  
Patricia Ann "Nikki" Felch (Class Of 1971)  
Judith Gallahan (Hazel) (Class Of 1966)  
Carole Ann Hummer (Class Of 1975)  
Thomas Warren Langlotz (Class Of 1974)  
Betty Jean Locklin (Van Trees) (Class Of 1970)  
Francis Joseph McCloskey, Jr. (Class Of 1973)  
Mark Warren Newman (Class Of 1969)  
Laura Louise Ordoyne (Monger) (Class Of 1967)  
Tracy Orr (Class Of 1977)  
Phillip "Phil" Pieper (Class Of 1968)  
Gretchen Schlight (Class Of 1980)  
Linda Leslie Weinstein (Class Of 1970)  
Peggy Ann Wells (Class Of 1975)  
Donald "Donnie" Wright (Class Of 1974)  

2001
Eric John Anzengruber (Class Of 1978)  
Patricia Boynton (Morgan) (Class Of 1965)  
Edward Thomas Caponio (Class Of 1977)  
Leon D. "Lee" Harvey (Class Of 1966)  
John David Hempstead (Class Of 1967)  
Michael John Hoover (Class Of 1967)  
Douglas Kahle (Class Of 1965)  
Miyako Matsudaira (Nakazawa) (Class Of 1967)  
Victoria Nelson (Class Of 1968)  
Reginald Lee Robertson (Class Of 1974)  
Mildred "Millie" VonSternberg (Class Of 1977)  
Robert Gray Williams (Class Of 1967)  

2000
Dirk James Agersborg (Class Of 1969)  
Roxanne Chisholm (Class Of 1977)  
David Lee Hubbell (Class Of 1977)  
Ann T. Wilcox (Class Of 1978)  

1999
Geoffrey Adams (Class Of 1965)  
James Joseph Beates (Class Of 1973)  
John Carmalt (Class Of 1968)  
Mark E. Crafts (Class Of 1986)  
John Patrick Hollister (Class Of 1982)  
John L. Horn (Class Of 1966)  
Sally LaHue (Owen) (Class Of 1965)  
John Langlotz, IV (Class Of 1968)  
Terry Lee Noack (Class Of 1971)  
James Winston "Winkie" Parrish (Class Of 1972)  
John Kelly Toomey (Class Of 1972)  
Thomas Torbert (Class Of 1976)  

1998
Joan Jackson (Kemper) (Class Of 1966)  
Kimberly Carol "Kim" Jennings (Class Of 1978)  
Dana Stephanie Underwood (Daczkowski) (Class Of 1984)  

1997
William Henry "Skip" Armstrong (Class Of 1967)  
Deborah G Biggs (Class Of 1971)  
Wayne Douglas Holden (Class Of 1968)  
Ronald Francis "Ron" Kerzaya (Class Of 1969)  
Jennifer Lynn Suggs (Class Of 1983)  
Rebecca Thompson (Class Of 1979)  
Constance Ydeen (Class Of 1973)  

1996
Charles Edward Bennett, Jr. (Class Of 1974)  
Margaret Ruth Berman (Class Of 1974)  
Robert Tothille Ellsworth III (Class Of 1969)  
Valerie Ferguson (Pryor) (Class Of 1968)  
Kathryn Elizabeth "Katie" Lytal (Class Of 1983)  
Ronald Reaves (Class Of 1986)

1995
Juan C. Aviles (Class Of 1965)  
Billy Byrd (Class Of 1981)  
Daniel "Danny" Mack Cornell (Class Of 1976)  
John J. "Chip" Curry, Jr. (Class Of 1967)  
Peter Karl Hoehne (Class Of 1969)  
Jacqueline McCarthy (Class Of 1979)  
Francis Samson (Class Of 1966)  
Robert "Bob" Tomkins (Class Of 1971)  
Lincoln P. Webb (Class Of 1967)  

1994
Donna Hardin (Class Of 1967)  
William Robert Hayes (Class Of 1970)  
Gary Stephan Hicks (Class Of 1968)  
Richard Kitchen (Class Of 1967)  
Dana Lee Lewis (Class Of 1973)  
Virginia Lee McComas (Class Of 1967)  
Steven Craig Thomas (Class Of 1971)  
George William Watson (Class Of 1972)  

1993
Gregory Hanes (Class Of 1967)  
Robert Bryan "Bob" Hardman (Class Of 1972)  
Horatio Holton, III (Class Of 1966)  
Melanie Ann Keith (Class Of 1970)  
Don Neimann (Class Of 1967)  
Cathy Raposa (Allen) (Class Of 1967)  
Kevin Roach (Class Of 1976)  
Robert Kottler Spencer (Class Of 1971)  
Louise Kaye Strickland (Class Of 1974)  

1992
Susan Kaye Baker (Class Of 1968)  
Gale Ballenger (Class Of 1968)  
Thomas Carl Lafalce (Class Of 1974)  
Richard Herschel Laird (Class Of 1969)  
Maribel Loveridge (Class Of 1977)  
Wilbur Patrick McCurry (Class Of 1971)  
Daniel Boyer Norton (Class Of 1969)  
John Craig Rayner (Class Of 1972)  

1991
Donald Bertsch (Class Of 1966)  
Deanna Bethea (Class Of 1986)  
Richard Cheeseman (Class Of 1965)  
Virginia "Kelly" Cornbrooks (Class Of 1986)  
Bruce Foresman (Class Of 1977)  
Raymond Wayne Lyles (Class Of 1980)
Peter Meyer (Class Of 1965)

1990
Ronald Kent Bushnell (Class Of 1977)  
Gregory Scott Grande (Class Of 1983)  
Panay Hadjichristodoulou (Class Of 1979)  
Stewart Robert Kerzaya (Class Of 1969)  
Roy Alan Klein (Class Of 1969)  
Stephen Frederick Kolzak (Class Of 1971)  
Timothy Charles Valdes (Class Of 1975)  

1989
Tung Thanh Adams (Class Of 1981)  
Jennifer Bade (Class Of 1988)  
Glenard "Glen" Hammack (Class Of 1968)  
Dawn Bee McFadden (Plumley) (Class Of 1974)  
Dana Lee Miller (Class Of 1978)  
Robert Andrew Searl (Class Of 1975)  

1988
Derek Chidley (Class Of 1981)  
Philip William Kelleher, Jr. (Class Of 1971)  
Lisa Portaluppi (Class Of 1976)  
Jerry Dean Powell (Class Of 1969)  
Douglas Paul Robinson (Class Of 1972)  
Jane Somerville (McGhee) (Class Of 1968)  

1987
Michael Beach (Class Of 1986)  
Robert Estes Blount, III (Class Of 1984)  
Ralph Emory Howard (Class Of 1983)  
John "Jack" Miller Nottingham (Class Of 1973)  
Christopher Michael Passas (Class Of 1985)  

1986
Keith Kendell Farrington (Class Of 1974)  
Ronald Everett "Ron" Wood (Class Of 1967)  

1985
Ernest Allen Recker (Class Of 1971)  

1984
Richard Lee "Dickie" Anderson II (Class Of 1973)  
Kellie Lew Craver (Class Of 1973)  
Mary Love (Aitken) (Class Of 1980)  

1983
Anastasia Zehnder Culbertson (Class Of 1983)  
Pamela Ann Fawley (Class Of 1976)  

1982
Grace Austin (Class Of 1981)  
David Bruce Delong (Class Of 1970)  
Edmund Steffy "Eddie" Lipp (Class Of 1974)  
Christopher "Kip" Page (Class Of 1966)  
Tod Waters (Class Of 1976)  

1981
Scott Alan McDowell (Class Of 1975)  
Steve O'Hara (Class Of 1980)  

1980
Gregory P. "Gregg" Beaumont (Class Of 1967)  
Garrett Davis Buckner III (Class Of 1973)  
Paul Warren Card (Class Of 1969)  
Paul Vlachos (Class Of 1979)  

1979
Kurt Beltz (Class Of 1981)  
Keith Gilbert Burke (Class Of 1978)  
Robert William Clement Jr. (Class Of 1971)  
Mary Leverone (Class Of 1979)  
Laurie McNeese (Class Of 1981)  
Cristofer Ellis Quist (Class Of 1975)  

1978
Carolyn Jean Cordon (Class Of 1979)  
James Andrew Crum (Class Of 1967)  
Caroline Jones (Class Of 1979)  
John Cornell Mayer (Class Of 1977)  

1977
Ellen Archer (Class Of 1965)  
Gary Chovanec (Class Of 1966)  
Joseph Patrick Crowe (Class Of 1977)  
Christopher "Chris" Cutting (Class Of 1976)  
Timothy Danaher (Class Of 1968)  
Robert Mark "Bobby" Richards (Class Of 1973)  
Robert Waldomar Tallgren (Class Of 1977)  

1976
Lindsey Earl Coxe (Class Of 1968)  
Robert Bruce Wurzel (Class Of 1971)  

1975
Mark Rogers Simmons (Class Of 1973)  

1973
Robert Gregory Austin (Class Of 1967)  
Paul Taylor Dempsey (Class Of 1965)  
Michael Lafe Kidder (Class Of 1973)  

1972
Michael Nicholas Bakarich III (Class Of 1972)  
Reuben Christopher "Chris" Corbin (Class Of 1969)  
Steve Koenig (Class Of 1973)  

1971
Andrew Baldwin (Class Of 1967)  
Stephen Glenn Fanning (Class Of 1971)  
Gayle Christine Solomon (Class Of 1970)  

1970
Charles Dawson Fanning (Class Of 1971)  
Cleveland Ray "Butch" Harvey (Class Of 1965)  
Thomas "Tom" Smithwick (Class Of 1971)  
Diane Virginia Sprague (Bagley) (Class Of 1965)  

1969
Karin Halsted (Class Of 1970)  
Deborah "Debbie" Harney (Class Of 1966)  
Sven Mason (Class Of 1965)  

1968
Patricia "Pat" Cantwell (Class Of 1968)  
Troy Hutto (Class Of 1967)  

1966
Joe Fix (Class Of 1968)  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Mark Adams (Class Of 1968)  
Richard Andrews (Class Of 1968)  
Christopher Robert Baker (Class Of 1978)  
Margaret Sasser Boswell (Class Of 1972)  
Sean Bowlin (Class Of 1978)  
Cynthia Mary "Cindy" Burnes (Lam) (Class Of 1968)  
Jo Alan Callis (Class Of 1971)
Steve Carlisle (Class Of 1978)  
Bridget Mary Carr (Class Of 1980)
Margaret Carr (Class Of 1965)
Scott Emery Chase (Class Of 1967)
Craig Steven Chin (Class Of 1978)
Stuart Davis (Class Of 1968)  
Tom Davis (Class Of 1981)
Sharol Evans (Class Of 1965)
Jean Lynette Flood (Class Of 1968)
Allison Freeburg (Class Of 1977)  
Phyllis Vern Green (Allen) (Class Of 1970)  
Wallace Allen Greene (Class Of 1970)
Robert Hellwig (Class Of 1968)
Larry Hicks (Class Of 1965)
Edward Jackson Hildebrand (Class Of 1970)  
Joe Larsen (Class Of 1978)  
Reginal Willis "Reggie" Lyles (Class Of 1968)
Laura L. Messmore (Class Of 1986)  
David Morgan (Class Of 1968)  
Catherine Oechsleo (Martina) (Class Of 1965)
Michael William Rice (Class Of 1972)  
Anita Salcedo (Class Of 1968)
Gary Simpson (Class Of 1981)
Rebecca Jane Sims (Class Of 1971)  
Marion Seabrook Smith (Class Of 1971)
Sheryl Smith (Class Of 1972)  
Wayne Jeffrey Suggs (Class Of 1977)  
James Andrew "Jim" Torbert (Class Of 1978)  
Terri Star Zevin (Class Of 1974)  
 
STAFF

2020
Frank Wickes  

2019
Constantine Vretos  

2017
John Shortridge  
Jonathan W. South (Physics)  

2016
Anthony (Tony) Rizzo  
Sylvia Seidel (English)  

2015
Samuel Kladitis  
Jack Murray  

2014
Pat Anderson (Business Teacher)  
Wilma E. Ranck (Asst. Mgr. , Cafeteria)  
Marilyn Schwaner (Orchestra Director)  

2013
Augusta C. Adams (A. P. English And World Literature, Ret. 1976)  
Thomas J. Calebus, Jr. (Principal 1980/81 Through 1984/85)
Dr. James E. "Jay" Manning, III (Principal, 1975/76 Through 1979/80)  
Clyde Phelps  

2012
George Efthemes  
Eugene W. Skinner (Assistant Principal, 1980 Through 1985)  

2011
Enis Difusco  

2010
Mary D. Nelson "Madame Nelson"  

2009
S. John Davis, Superintendent (Assist. Principal, 1963 -1966)  
Dorothy S. Duncan (Curriculum Specialist & Administrator)  

2008
Leonard F. Ahern (French And Spanish Teacher)  

2007
Willis Young  

2006
Claude Hinson  

2005
Ralph "Paul" Desmond, Jr  
Edwin L. Dunn, Jr. (Art Teacher)  

2004
Albert L. “"Al”" Perreault (History Teacher And Track/Cross Country Coach)  

2002
George M. Gibbs (Principal, Spring 1963 To Mid-Year 1970/71)  

2001
John Dingle  
Orion Layman  
Clara Mergler  

1998
Bernard R. (Pat) Hensley  

1996
Robert "Bob" Waldorf  

1995
David B. Budd, Sr. (Assistant Principal, (C. 1974?-1980?))  

1989
Alice Deaton (Long)

1988
Marvin Jerome Hupart (History Teacher)  

1984
Edward Gassek (English & Drama 1965 To 1980)  

1980
Wilbert "Bud" King (Music -Choral Director)  

1976
Barbara Long  
 
GUESTS

2019
Donald "Don" Hamlin  

2017
Ruth H. Gascoigne (FHHS Mom)  

2012
Frank Somerville  

If you are aware of an Alum who should be added to this page please let us know.